Santral Takibi

Güneş enerji santraliniz çalışmaya başladı, ve her ay para kazanıyorsunuz. Peki üretimi nasıl takip ediyorsunuz? Telefon yada bilgisayarınızda kurulu bir program ile bağlanıp , izlemeye mi çalışıyorsunuz?

Sabah 06.00 dan başlayıp yaz günlerinde 20.00 kadar her an kontrol edemezsiniz. Bunun için personel çalıştırsanız ciddi bir maliyet…

Arıza, yada üretim düşümünde ne zaman haberiniz olacak, bir sonraki kontrol edişiniz demi? Peki kontrol ettiğinizde havanın bulutlu olup olmadığını, rüzgarı, hızını, hava sıcaklığını, panel sıcaklığını görüp, bu değerlere göre üretimi yorumlayabiliyor musunuz?

Peki çözüm nedir?

CSG Enerji santralinizi 24 saat takip eden yazılımsal takip sistemleri ve analiz etmenizi sağlayacak Meteoroloji istasyonlarını anahtar teslim kurmaktadır.

Santralimizin verimini izlediğimiz bu yöntemde size arıza, yada üretim düşümü halinde, sms ve mail anlık gelmekte, istatistiksel olarak veri depolanmaktadır.

Peki santralimizin güvenliği?

Tel çitiniz tabi ki, hatta dikenli yada jiletli teliniz de var.

Bunları aşmak hiç zor değil, bilmenizi isterim.


Kamera sisteminiz ve hatta canlı güvenliğiniz de olabilir. Ama en iyisi dış ortam güvenliği dediğimiz Perimeter sistemler.İnsan ve hayvan ayırt edebilen bu yapılar ile santral güvenlik ihlalinden anında haberiniz olacaktır.

CSG Enerji italyan Politec firması gibi bu konuda uzman firmaların Türkiye çözüm ortağı olarak bu konuda da size destek vermektedir.